USMA Cup: Mysłowice Riichi Open 2020

Date: 09.02.2020
Place: Śląskie Centrum Usług Wspólnych Lokalizacja Mysłowice, ul. Piastów Śląskich 41-408 Mysłowice
Organisers/Organizatorzy: Upper Silesian Mahjong Association
Rules: USMA League Rules
Games: 4 hanchans
Fee: 25 PLN – paid at venue (including lunch)
Deadline: 01.02.2020
Site: http://www.mahjongsilesia.wordpress.com/mro2020/

Requirements: Play fluently (meani that you do not stutter on every discard, if you are fine with the speed of USMA games in Katowice that means you play fluently); know most of yakus and furiten.

REGISTER HERE

REJESTRACJA

Contact: mahjonguppersilesia@gmail.com

MERS: –
Usma Ranking Classification: USMA Cup Tournament
Days: 1

Contact: mahjonguppersilesia@gmail.com

Rewards:
Trophies for first 3 places

Agenda:

09:30 – 10:00 : Registration
10:00- 10:15 : Opening Ceremony
10:15 – 11:45 : First Hanchan
12:00 – 13:30 : Second Hanchan
13:40 – 14:20 : Lunch
14:30 – 16:00 : Third Hanchan
16:15 – 17:45 : Fourth Hanchan
18:00 : Closing Ceremony
18:10 : USMA Exam

Referees/Sędziowie:

Grzybowski Łukasz

Substitute Players:

Preservers of the data: Grzybowski Łukasz, Palka Kacper

Registered Players:

PlaceNameCityRegionCountryUSMA #ClubPoints
1.Igarashi Olga Dąbrowa Górnicza Dąbrowa Basin PolandPLZD005USMA197300
2.Kruk Paweł Rzeszów Red Ruthenia PolandPLRC001RKM155500
3.Itaru Soga Gliwice Upper Silesia PolandPLGS054USMA125100
4.Kikuchi Shinichi Gliwice Upper Silesia PolandPLGS051USMA105100
5.Wilkus DominikSosnowiec Dąbrowa Basin PolandPLZD011USMA52100
6.Grzybowski Łukasz Katowice Upper Silesia PolandPLGS001USMA43300
7.Szudlich Urszula Dąbrowa Górnicza Dąbrowa Basin PolandPLZD004USMA38400
8.Burczyński Rafał Kraków Lesser Poland PolandPLMA013KKC29300
9.Maćkowski Mateusz Kraków Lesser Poland PolandPLMA004KKC26600
10.Bajgar Petr Ostrava Upper Silesia Czech RepublicCZGS032USMA Ostrava21000
11.Tota BartoszGoczałkowice Zdrój Upper Silesia PolandPLGS047USMA9600
12.Igarashi Tatsuya Dąbrowa Górnicza Dąbrowa Basin PolandPLZD004USMA8500
13.Sekikawa Daiichiro Musashino Kanto JapanJPKA001USMA7200
14.Wojak Dawid Bielsko-Biała Teschen Silesia PolandPLCS005USMA Bielsko4600
15.Przeczek Paweł Bielsko-Biała Teschen Silesia PolandPLCS003USMA Bielsko3500
15.Powęzka Roman Piekary Śląskie Upper Silesia PolandPLGS024USMA3500
17.Wieczorek Konrad Częstochowa Lesser Poland PolandPLMA003USMA-1200
18.Jirůtková Pavla Ostrava Upper Silesia Czech RepublicCZGS041USMA Ostrava-10600
19.Ziaja Paweł Zbrosławice Upper Silesia PolandPLGS066USMA-13600
20.Kuźniar Pawełundefined Boguchwała Red Ruthenia PolandPLRC003-14000
21.Tyl Julia Katowice Upper Silesia PolandPLGS057USMA-27200
22.Szczelina Kamil Bielsko-Biała Teschen Silesia PolandPLCS002USMA Bielsko-30600
23.Fialová Lenka Ostrava Upper Silesia Czech RepublicCZGS063USMA Ostrava-38800
24.Żok Bartłomiej Rzeszów Red Ruthenia PolandPLRC002RKM-42800
25.Powęzka Tomasz Piekary Śląskie Upper Silesia PolandPLGS006USMA-48000
26.Wróblewski Tomasz Chorzów Upper Silesia PolandPLGS062USMA-54200
27.Antaniuk Ilya Brest Brest BelarusBYBR004Cherny Drakon-56400
28.Wisła Dorota Bielsko-Biała Teschen Silesia PolandPLCS004USMA Bielsko-80200
29.Przeczek Izabela Bielsko-Biała Teschen Silesia PolandPLCS008USMA Bielsko-87300
30.Czagien Katarzyna Łaziska Górne Upper Silesia PolandPLGS064USMA-105700
31.Bronowicki Dawid Kraków Lesser Poland PolandPLMA007KKC-106600
32.Keszlerová Adriana Banská BystricaHorehronie SlovakiaSKHO001-113400
Poland Czech Rep. Japan Slovakia Belarus
263111

%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close